Klimatyzacja przemysłowa

Klimatyzacja przemysłowa – jak zapewnić odpowiednią wentylację i klimatyzację

Wydajna klimatyzacja przemysłowa jest niezwykle istotna. By zapewnić odpowiednią klimatyzację i wentylację w przemyśle wykorzystuje się klimatyzatory przemysłowe, ewaporacyjne oraz wentylatory przemysłowe. Poniżej opisujemy zastosowanie klimatyzatorów ewaporacyjnych i przemysłowych oraz wentylatorów w chłodzeniu i wentylacji hal przemysłowych i produkcyjnych.

Klimatyzatory ewaporacyjne w klimatyzacji przemysłowej

klimatyzacja przemysłowaKlimatyzacja przemysłowa i produkcyjna wymaga wydajnych urządzeń, świetnym wyborem w klimatyzacji i wentylacji dużych hal są klimatyzatory ewaporacyjne. Chłodzenie wyparne jest procesem chłodzenia polegającym na odparowaniu wody. Chłodzenie adiabatyczne jest to jeden z najtańszych sposobów chłodzenia i wentylacji na świecie.

Z 1 kW energii elektrycznej  można schłodzić  150-250 m2. Koszt chłodzenia adiabatycznego, klimatyzacją ewaporacyjną to tylko ok. 15 % w porównaniu z kosztem chłodzenia  klimatyzacją sprężarkową.  Klimatyzatory ewaporacyjne pracują na otwartym obiegu powietrza, czyli jest możliwość dostarczenia 100 % czystego świeżego powietrza z zewnątrz do chłodzonego pomieszczenia. Bramy, okna, drzwi mogą być otwarte. Zaletami chłodzenia adiabatycznego są niskie koszty instalacji, nie ma potrzeby instalowania długich kanałów wentylacyjnych.

Urządzenia  można instalować  na dachu, na bocznej ścianie, obo k obiektu, ewentualnie wewnątrz chłodzonych pomieszczeń. Kolejną zaletą takiego rozwiązania są również niskie koszty serwisowania, niskie koszty eksploatacji, mała  emisja dwutlenku węgla ( CO2) w  porównaniu z tradycyjną klimatyzacją. Warto również wspomnieć o tym, że chłodzenie wyparne nie wysusza powietrza.

Klimatyzatory mobilne w przemyśle

Klimatyzatory przemysłowe sprawdzają się doskonale wszędzie tam gdzie potrzebna jest duża moc, mobilność oraz regulacja parametrów chłodzenia powietrza.

Klimatyzatory przemysłowe  wyposażone są w system z czynnikiem chłodzącym, który odpowiedzialny jest za wydajną zmianę parametrów powietrza.

Klimatyzatory mobilne przemysłowe posiadają kompaktową konstrukcję i wyposażone są w kółka zapewniające mobilność urządzeń. Do jego działania konieczne jest podłączenie rury wylotowej oraz odprowadzenie gorącego powietrza. Nowoczesne klimatyzatory przemysłowe o mobilnej konstrukcji mogą nie tylko chłodzić, ale również ogrzać oraz osuszać powietrze.

Zastosowanie klimatyzatorów przemysłowych:

  • pomieszczenia, w których znajduje się sprzęt elektroniczny, w tym serwerownie
  • pomieszczenia, w których realizowane są procesy technologiczne wymagające niskiej temperatury
  • hale produkcyjne i przemysłowe
  • namioty

Wentylacja przemysłowa

Wentylatory przemysłowe znajdują zastosowanie w usuwaniu kurzu, zanieczyszczeń, dymu, oparów oraz innych zanieczyszczeń z pomieszczeń przemysłowych – hal, fabryk i magazynów. Wentylatory przemysłowe dzięki swojej solidnej budowie zapewniają niezawodną pracę.

Urządzenia te dostarczają świeże powietrze do pomieszczeń słabo wentylowanych oraz poprawiają cyrkulację powietrza.

Dużą zaletą wentylatorów przemysłowych jest prostota ich obsługi, mobilność wentylatorów  oraz możliwość założenia rękawów wentylacyjnych. Istnieje możliwość łączenia rękawów ze sobą w celu osiągnięcia wymaganej długości.

Dodaj komentarz